Redactie
Redactie Bizarre Bekentenis Vandaag
Leestijd: 2 minuten

De Klarna-schuld van Mona (25) is extreem hoog: ‘Ik kan alleen de aanmaningskosten betalen’

Soms zit je met een probleem, maar weet je niet aan wie je het moet vertellen. In de rubriek Bizarre Bekentenis delen lezeressen hun verhaal. Deze keer is Mona* aan het woord. Zij liet zich maandenlang volledig gaan tijdens het online shoppen, maar heeft nu flinke schulden.

“Ik hou maandelijks te weinig over om mijn schuld af te betalen.”

Hi Mona, wat is er aan de hand?

“Sinds ik op mezelf ben gaan wonen, is er iets drastisch veranderd in mijn uitgavenpatroon. Mijn ouders hebben geen zicht meer op mijn online aankopen (en de bijbehorende pakketjes die binnenkomen). Om die reden heb ik mezelf de afgelopen tijd volledig laten gaan. Ik kocht alles wat ik voorbij zag komen op TikTok. Mijn shopverslaving nam serieuze vormen aan, dus ik besloot gebruik te maken van Klarna. Dat was echter het begin van het einde, aangezien ik momenteel bijna 4000 euro schuld heb.”

Probeer je het nu af te betalen?

“Sinds ik op mezelf woon, heb ik ontdekt dat het leven hartstikke duur is. Huur, vaste lasten, boodschappen en leuke uitjes met vriendinnen: er blijft bijna niets meer over. En dan wil ik ook nog af en toe wat kleding kopen. Al deze dingen kan ik nét betalen. De Klarna-schuld aflossen voelt echter als iets onmogelijks. Inmiddels betaal ik per maand bijna honderd euro aan aanmaningskosten, om te voorkomen dat de schuld verder oploopt, maar meer dan dat kan ik niet missen.”

Wat ga je nu doen?

“Inmiddels heb ik een paar vriendinnen over mijn Klarna-schuld verteld. Zij gaven aan dat ze het ook hebben gehad, maar dat hun ouders het bedrag hebben betaald. Ik kan dat niet vragen, aangezien ik geen goede band met mijn ouders heb. Bovendien kunnen zij dat bedrag ook niet missen. Op dit moment speel ik met de gedachte om een tweede baantje te zoeken, zodat ik asap van die schuld af ben. Het geeft me namelijk heel veel stress. Ik kan in ieder geval één ding stellen: hou je schulden echt goed in de gaten, want het kan je leven behoorlijk verpesten.”

📩 Ook een bizarre bekentenis insturen? Mail dan naar [email protected]

*Vanwege privacy in combinatie met gevoelige onderwerpen is de naam gefingeerd. De echte naam is bekend bij de redactie.

Meld je nu aan voor de NSMBL NEWS CLUB! 💘

Jij wilt vast nog meer juicy news, handige tips & tricks en hééél veel inspiratie ontvangen... toch?! Elke vrijdag in je mailbox.