Emma Toussain
Emma Toussain Restaurants vandaag
Leestijd: 2 minuten

Bij dit Amsterdamse restaurant dronk ik een glas wijn voor nog geen 4 euro en het was nog lekker ook

Uit eten gaan in Amsterdam voelt tegenwoordig al snel als een aanslag op mijn bankrekening. Voor een drankje en een hoofdgerecht ben je zo tientallen euro’s kwijt, waardoor spontaan een terrasje pakken of uit eten gaan steeds minder vanzelfsprekend wordt en dat vind ik toch behoorlijk jammer.

Juist daarom is het opvallend als je een plek vindt waar een glas wijn 3,80 euro kost en een fluitje bier slechts 2,50 euro. En laat ik die plek nou net gevonden hebben.

Goedkoop én lekker eten in Amsterdam

Een restaurant waar je voor heel weinig kunt eten klinkt in eerste instantie niet al te positief, want hoe kan dat nou? Bij Bouillon in Amsterdam draait alles om een simpel concept: betaalbare Franse klassiekers, snelle service en goede kwaliteit. En dat is niet nieuw. In Frankrijk zijn bouillon-restaurants al jarenlang razend populair, omdat je er traditionele gerechten eet voor bizar lage prijzen. Zo staan voorgerechten er vaak al vanaf een paar euro op de kaart en betaal je voor veel hoofdgerechten rond de 7 euro.

In Nederland (Amsterdam) zijn ze dus ook gestart met dit bouillon-concept, en staan er traditionele Franse gerechten op de kaart voor een prikkie. Zo bestel je een steak tartare voor 9,60 euro, een glas wijn voor 3,80 euro en een fluitje bier voor 2,50 euro. Ga je met z’n tweeën uit eten, dan ben je vaak nog geen 50 euro kwijt voor een complete maaltijd met drankjes, iets wat tegenwoordig eerder uitzondering dan regel is.

Handig om te weten: in Amsterdam heb je twee locaties van Bouillon:

  • Le Petit Bouillon d’Amsterdam, Stadionweg 32
  • Bouillon d’Amsterdam, Nieuwezijds Voorburgwal 176-180

Ik probeerde Le Petit Bouillon d’Amsterdam samen met mijn NSMBL-collega’s Roos en Karlijn om te kijken of het écht zo lekker is en we kunnen zeggen: het stelt niet teleur. Echt een mega leuke tip als je iemand mee uit eten wil nemen en niet de hoofdprijs wil betalen. Swipe vooral even door onze post om foto’s van het eten te zien:



Emma Toussain
Geschreven door Emma Toussain

Emma is helemaal thuis in de entertainmentwereld. Ze pluist elke dag de nieuwste films en series uit en deelt graag haar tips met jou. Daarnaast is ze een echte reisfanaat die altijd op zoek is naar de leukste plekjes, zodat jij je bucketlist kunt blijven aanvullen.

Meld je nu aan voor de NSMBL NEWS CLUB! 💘

Jij wilt vast nog meer juicy news, handige tips & tricks en hééél veel inspiratie ontvangen... toch?! Elke vrijdag in je mailbox.