Blake Lively reageert direct na eerste juridische winst op Justin Baldoni
Inmiddels is het bijna een jaar geleden dat de film It Ends With Us uitkwam, maar stoppen doet het nog niet tussen Blake Lively in Justin Baldoni. Na een juridische strijd is de eerste ‘winst’ voor Blake: de rechter verwerpt namelijk de claim van Justin Baldoni. Blake laat meteen van zich horen op Instagram.
Zoals je waarschijnlijk al weet, is deze saga al een tijdje gaande. Er is inmiddels zó veel gebeurd, dat het lastig om bij te blijven. In het kort: Blake Lively klaagde Justin Baldoni eind december aan voor seksueel wangedrag en het creëren van een onveilige werkomgeving. Kort daarna diende Justin een tegenaanklacht in tegen Blake, haar man Ryan Reynolds en hun publicist voor 400 miljoen dollar wegens laster, afpersing en reputatieschade. En die is nu dus verworpen.
Rechter wijst miljoenenclaim van Justin Baldoni af
In de afgewezen rechtszaak beweerde Justin dat Blake de film It Ends With Us van hem en zijn productiebedrijf Wayfarer Studios zou hebben ‘gestolen’. Daarnaast zou ze hebben gedreigd met dat er negatieve verhalen over hem zouden verschijnen als ze haar zin niet kreeg. Ook beschuldigde Justin Blake Lively, Ryan Reynolds en hun publicist Leslie Sloane ervan dat ze samen met The New York Times een vals verhaal verspreidden, waarin hij werd beschuldigd van seksueel wangedrag.
De rechter veegde deze beschuldigingen echter van tafel. Er was volgens hem geen bewijs dat Blake zich schuldig had gemaakt aan iets illegaals: Volgens de rechter ging het om wettelijk toegestane onderhandelingstactieken, niet om afpersing. Justin mag voor 23 juni nog een aangepaste versie van zijn klacht indienen, maar deze zaak is voorlopig van tafel.
Blake Lively laat van zich horen op Instagram
Na deze eerste winst, laat Blake op Instagram-Stories van zich horen. Ze liet weten dat ze zich gesteund voelt door de uitspraak van de rechter. Tegelijkertijd benadrukte ze hoe zwaar het is om je te verdedigen tegen zulke rechtszaken, vooral voor mensen die niet de middelen of het netwerk hebben om terug te vechten. Daarom deelt ze ook meteen een flink aantal instanties die vrouwen kunnen bijstaan.
Meer over de zaak tussen Blake Lively en Justin Baldoni:
- De laatste aanval vanuit Justin: een aanklacht tegen Blake Lively en Ryan Reynolds (en hun team) van maar liefst 400 miljoen dollar.
- De juridische strijd tussen Blake en Justin begon toen Blake hem aanklaagde van seksueel wangedrag. Hier lees je wat er precies in die aanklacht stond.
- Toen de aanklacht openbaar werd, spraken veel celebrities hun steun uit voor Blake. Ook It Ends With Us-medespeler Brendan Sklenar liet van zich horen.
- Velen zien veel overeenkomsten in de zaak van Blake Lively en Amber Heard – en dat heeft alles te maken met een mogelijke lastercampagne.
- Als tegenreactie klaagde Justin Baldoni The New York Times aan, voor het besmetten van zijn reputatie.