Karlijn van Spankeren
Karlijn van Spankeren Vriendschap vandaag
Leestijd: 2 minuten

Dit is de ‘finger princess’, die in iedere vriendengroep wel bestaat (en wat je niet wil zijn)

Zoals iedere vriendinnengroep wel een ‘moeder’, een pleaser, een regelaar en een laatkomer heeft, is er in iedere groep óók een finger princess. Dat is een soort vriend die door velen als vrij irritant wordt gezien. En wat als jij dat blijkt te zijn?

Want naast de fringe friend en de catch-up friend is er in 2026 blijkbaar nog een soort vriendin die je niet wil zijn.

Wat is een finger princess?

Iedere vriendengroep heeft er wel eentje: de vriendin die in de groepsapp vraagt hoe laat de reservering ook alweer is, terwijl de tijd letterlijk in de groepschat staat. Of degene die vraagt hoelang iets in de oven moet, zonder eerst even Google te openen. Voor dit gedrag bestaat inmiddels een naam: de finger princess.

De term komt uit Zuid-Korea en verwijst naar iemand die voor de kleinste dingen liever een ander inschakelt dan zelf ook maar één vinger uit te steken om het antwoord op te zoeken. Het gaat dus niet om ingewikkelde vragen, maar juist om informatie die je binnen een paar seconden zelf had kunnen vinden.

@mamamiaoutloud

The Internet is brimming with them. Your group chat always has at least one. Why are we feeling so defensive? Listen to the entire discussion via the link in our bio, “Uh Oh, I’m A Finger Princess”. #fingerprincess #friends

♬ original sound – Mamamia Out Loud Podcast

Signalen dat jij zelf een finger princess bent

Twijfel je of jij misschien zelf een finger princess bent? Stel jezelf dan deze vragen:

  • Vraag ik regelmatig dingen die ik ook zelf had kunnen opzoeken?
  • Kijk ik eerst even in de groepsapp, in mijn agenda of op Google voordat ik iemand app?
  • Probeer ik zelf een oplossing te vinden, of is mijn eerste reflex om meteen iets aan iemand anders te vragen?

Natuurlijk betekent een vraag stellen niet direct dat je lui bent. Soms heb je haast, ben je iets vergeten of kom je er echt niet uit. Het verschil zit hem vooral in de moeite die je zelf eerst doet.

Voorkomen is gelukkig simpel. Maak er een gewoonte van om eerst dertig seconden zelf te zoeken naar een antwoord, voordat je iemand een bericht stuurt. Grote kans dat je het antwoord al hebt gevonden. En kom je er echt niet uit? Laat dan weten wat je zelf al hebt geprobeerd. Dat laat zien dat je niet verwacht dat iemand anders altijd het denkwerk voor je doet.

De opkomst van ‘friendfluence’: waarom jouw vriendinnen steeds vaker ‘meedaten’ in 2026

Karlijn van Spankeren
Geschreven door Karlijn van Spankeren

Met een scherp oog voor de laatste trends en een diepgaande passie voor alles wat sociaal en stijlvol is, staat Karlijn klaar als jouw expert op het gebied van mode, beauty, parfum en (pop)cultuur. Als vaste bezoeker van de horeca en het nachtleven weet ze precies waar je moet zijn, en wanneer.

Meld je aan voor The NSMBL Edit 💌

Jouw wekelijkse dosis NSMBL. Van beautyfavorieten en hotspots tot de leukste series, shoppingtips en internetobsessies. Elke zondagavond onze zorgvuldig samengestelde edit in je inbox.