Appjes en e-mails na werktijd? Zo deal je met de ‘infinite work era’
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.nsmbl.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F06%2Finfinite-work-era-werkdag-appjes-mailtjes.png)
Je klapt om 17.00 uur je laptop dicht, maar om 18.30 ontvang je een appje van een collega. Of je nog even snel dat ene mailtje kunt checken. Je vindt je werk leuk, je collega is aardig en het is maar een kleine moeite. Veel banen bevinden zich in een infinite work era, oftewel een oneindige werkdag. Hoe deal je daarmee?
Je wil na een lange werkdag zorgeloos op TikTok scrollen, maar de groepsapp van werk staat roodgloeiend. Je stagiaire appt vervolgens dat ze de volgende dag wat later begint. En dan hebben we het nog niet eens over alle e-mails die je voor en na werktijd binnenkrijgt.
Infinite work era
Uit het jaarlijkse Work Trend Index-rapport van Microsoft blijkt dat veel werknemers om 06.00 uur al hun overvolle mailbox bijwerken om een ‘voorsprong op de dag’ te hebben. In hetzelfde onderzoek kwam ook naar voren dat een grote groep in de avonduren hun e-mail bijwerkt, om de volgende dag niet achter de feiten aan te lopen.
Kortom, met de klassieke werktijden nemen we het niet meer zo nauw. En dat heeft alles te maken met digitalisering. Je gaat iemand niet om 21.30 uur ’s avonds bellen of die meeting de volgende dag verschoven kan worden. Maar een mailtje? Dat kan wel.
Hoe ga je hiermee om?
Dat werktijden flexibeler zijn geworden, heeft uiteraard veel voordelen. Het maakt het makkelijker om vanuit het buitenland te werken óf een carrière met het hebben van kinderen te combineren. Maar wat als je helemaal geen liefhebber bent van het appen en e-mailen buiten werktijd? Of je hier maar moeilijk mee kunt stoppen?
Wat kun je doen om een oneindige werkdag te voorkomen? Dan kan je dat op de volgende manier aanpakken.
- Bedenk voor jezelf wat jouw grenzen zijn. Wil je op geen enkele collega reageren buiten werktijd? Of gaat het je vooral om specifieke taken die je na werktijd niet wil uitvoeren? Maak dit duidelijk voor jezelf.
- Werk met een tweede telefoon (aka een werktelefoon) en leg deze na werktijd weg. Het is simpel: je hebt een zakelijk én een privénummer. Is iets echt dringend, dan weten collega’s op welk nummer ze je kunnen bereiken. Spoiler: vaak kan iets makkelijk wachten tot de volgende dag.
- Minimaliseer je schermtijd. Kijk je niet naar je telefoon, laptop of iPad in de avond, dan kun je ook niet afgeleid worden.
- Creëer een overgangsritueel. Probeer de ‘werkmodus’ in je brein los te laten door een andere activiteit te plannen na je werkdag. Maak een wandeling (zonder telefoon), doe een workout, eet met een vriendin: het zorgt ervoor dat je minder snel een werkgerelateerde gedachte krijgt.
- Wees streng voor jezelf. Je mail bijwerken in de avonduren is niet bevorderlijk voor je slaap. Stel duidelijke grenzen en regels, zodat je niet langzaamaan in een slechte routine valt.
Wat zijn nou precies die ‘recession indicators’ waar iedereen het over heeft?