Emma Toussain
Emma Toussain Entertainment vandaag
Leestijd: 3 minuten

Emma over B&B Vol Liefde: ‘Als iemand gemixte signalen geeft, is het Fred wel’

Op het kleurrijke Bonaire is de minstens zo kleurrijke Fred op zoek naar de liefde. Het liefst valt hij voor een creatieve vrouw met een aanstekelijke energie, zolang ze hem maar niet de oren van het hoofd kletst. Bij de komst van Yvonne leek hij de perfecte match gevonden te hebben, maar die roze wolk begint inmiddels langzaam weg te drijven.

Laten we even kletsen.

Fred maakt zichzelf niet populair

Dat Fred een partner zoekt die zijn leven verrijkt, vind ik eigenlijk een heel gezond uitgangspunt. Zeker als je wat ouder bent, hoef je jezelf niet meer volledig aan te passen aan iemand anders. Dan wil je gewoon iemand naast je die écht bij je past. Logisch dus dat je zoekt naar overeenkomsten, chemie en dezelfde energie.

En die chemie lijkt er in eerste instantie ook direct te zijn als Yvonne zijn accommodatie binnenloopt. Misschien zelfs een beetje té veel. Vanaf seconde één vliegen de gesprekken alle kanten op en hangt er een enorme energie tussen die twee. Alleen blijkt dat precies het probleem.

Roterende zendmast

Niet veel later bestempelt Fred haar namelijk als een ‘roterende zendmast’. Zijn manier om te zeggen dat ze simpelweg niet stopt met praten. Dat irriteert hem zichtbaar en hij doet ook weinig moeite om dat te verbergen. Sterker nog: het voelt alsof hij haar enthousiasme vooral als een irritatie ziet, in plaats van iets wat je misschien ook gewoon aandoenlijk kunt vinden. Eigenlijk vind ik Fred ook een soort roterende zendmast, maar dan met negatieve energie. Anyway.

Alsof dat nog niet ongemakkelijk genoeg is, arriveert daarna Monique. En dan wordt eigenlijk pas echt duidelijk hoe Fred zich gedraagt wanneer hij géén interesse heeft.

Fred is de hoofdprijs, vindt hij zelf

Tijdens een creatieve middag beschilderen ze een strandstoel. Monique kiest ervoor om een bestaand schilderij als inspiratie te gebruiken. Prima idee, zou je denken maar niet volgens Fred.

Hij vindt dat ze te weinig originaliteit laat zien en begrijpt niet waarom ze niet met een compleet eigen ontwerp is gekomen. Voor de camera is hij snoeihard. “Ze zegt dat ze kunstzinnig is, maar ik zie het niet.” Volgens hem was het nog creatiever geweest als ze “met verf op haar kont boos heen en weer was gegaan over die stoel.” Op dat moment bekroop me vooral het gevoel dat het eigenlijk niet meer uitmaakt wat de vrouwen doen: het is toch niet goed genoeg.

Ook het kippen verkopen was ‘een martelgang’ met Monique (au) en later probeerde hij nog advies te geven aan haar: “Ik krijg het idee dat jij in een verkeerde film zit.” Monique probeert zichzelf nog te verdedigen, maar het is al snel duidelijk dat hier geen match in zit.

Kijkers van B&B Vol Liefde vallen op dat Fred alles ziet als een grote test. Op X schrijft iemand:

Oké: misschien ook wat overdreven, maar ergens snap ik wel waar dit gevoel vandaan komt. Het lijkt alsof Fred de vrouwen voortdurend beoordeelt op kleine details, terwijl het hele idee van B&B Vol Liefde juist is dat je elkaar leert kennen.

Emma over B&B Vol Liefde: ‘Ik vrees dat Paul zelf zijn grootste obstakel is’

Gemixte signalen

Volgens mij vergeet Fred een belangrijk detail: de vrouwen kunnen ook op hem afknappen. Als hij zo doorgaat, zie ik dat ook nog wel gebeuren. Natuurlijk mag je hopen dat een partner je leven verrijkt, maar dat werkt wel twee kanten op. Uiteindelijk zit niemand te wachten op iemand die elke karaktertrek die hem niet bevalt meteen fileert of bekritiseert.

Liefde draait tenslotte niet om iemand voortdurend testen, maar om elkaar accepteren, inclusief de eigenaardigheden. *mic drop*

Meer over B&B Vol Liefde 2026

  1. Kijkers zijn het eens: déze man is nu al de publieksfavoriet van B&B Vol Liefde 2026
  2. B&B Vol Liefde 2026 begint bijna: deze vergoeding krijgen B&B-eigenaren voor hun deelname
  3. Eline uit B&B Vol Liefde 2026 is het jongere zusje van déze bekende Nederlander
  4. Kijkers van B&B Vol Liefde 2026 zijn het unaniem eens: Timothy klinkt als déze BN’er

Emma Toussain
Geschreven door Emma Toussain

Emma (30) studeerde Communicatie in Den Haag en woont al haar hele leven in Haarlem. Haar hart ligt dan ook letterlijk tussen stad en strand: ze houdt net zo veel van chaotische citytrips als van rustige wandelingen (inclusief hond) in de natuur. Op dit moment zit ze volop in haar fit girl era en traint ze voor haar eerste halve marathon. Van sport- en gezondheidstrends tot lifestyle-tips: Emma duikt erin, test het zelf en zoekt voor jou uit wat de moeite waard is.

Meld je aan voor The NSMBL Edit 💌

Jouw wekelijkse dosis NSMBL. Van beautyfavorieten en hotspots tot de leukste series, shoppingtips en internetobsessies. Elke zondagavond onze zorgvuldig samengestelde edit in je inbox.