Hanna Oonincx
Hanna Oonincx Fashion vandaag, 
Leestijd: 1 minuut

Gorpcore is overal: ik stelde de perfecte outdoor-look voor in de stad samen

Salomon-sneakers, Arc’teryx-mutsen en Oakley-zonnebrillen: je ziet ze op straat overal. Alleen zijn deze items ooit bedacht met een bergtop in gedachten, niet de betegelde straten van de stad. Dat wij en de it-girls ze toch dragen, doen we onder de noemer gorpcore. Waarom ook niet?

Zo draag je een gorpcore-outfit als Bella Hadid, en niet als Anja van de camping.

Wat is gorpcore?

Gorpcore is dus het dragen van bergsportkleding, maar dan niet per se in de bergen. Dat verklaart alleen nog niet waar die naam vandaan komt. Gorp staat voor de wandelsnack waarvan je al hikend een handje naar binnen gooit: ‘good ol’ raisins and peanuts’. In 2017 werd de term door Jason Chen van The Cut gebruikt om ‘uitdagend lelijke’ outdoorkleding te beschrijven. Sinds de it-girls massaal met hun kampeerkleding de stad in zijn getrokken, is de betekenis wel wat veranderd. 

Bella Hadid is er wat mij betreft koningin in. Ze grijpt graag naar items van regen- en windwerende materialen, maar combineert die vervolgens met designer.

Getty Images

De ultieme gorpcore-outfit voor jou

Je kunt dus in Bella’s hiking-schoenen volgen en een paar bergsportitems afstylen met ‘gewone’ kleding, of volledig het gorpcore-pad op. Hieronder heb ik een comfortabele en functionele outfit voor je samengesteld. Of je vervolgens daadwerkelijk gaat hiken, laat ik aan jou.

Merken onder foto getagd
  1. Woven Cargo Pant van New Balance
  2. Women’s Yumiori Vest van The North Face
  3. Katoenen t-shirt met lange mouwen van ZARA
  4. Cloudrock Low Waterproof van On
  5. Daylite™ Sling van Ospray
  6. Radar EV Path van Oakly
  7. Bird Head Toque van Arcteryx

Shopping aangeraden door onze NSMBL-redactieleden

  1. Iedereen lijkt deze zomer te gaan hiken: ik stelde de perfecte hiker-girl outfit samen
  2. Deze tas van H&M lijkt exact op de populaire variant van Wandler
  3. Door Love Island UK is deze old school hoedentrend terug van weggeweest
  4. Dit corrigerende SKIMS-broekje draag ik onder al mijn zomerjurken
  5. Dit zijn de mooiste bikini’s onder de 50 euro, zodat je je spaarrekening niet hoeft te plunderen
Hanna Oonincx
Geschreven door Hanna Oonincx

Hanna (20) studeert journalistiek en houdt van schrijven over alles wat het leven leuk maakt. Denk bijvoorbeeld serietips, overheerlijke restaurants en parels om je kast mee te vullen. Voor een dupe of goede deal kan je bij dit studentje ook terecht! En hoe erg ze houdt van een feestje; de laatste tijd probeert ze te downtimen met een boek, baksel of work-out.