Karlijn van Spankeren
Karlijn van Spankeren Parfum vandaag
Leestijd: 2 minuten

Karlijn: ‘De parfums die dít onderschatte ingrediënt gemeen hebben, zijn altijd een schot in de roos’

Hoe allesomvattend mijn parfumcollectie ook is, vaak hebben de parfums die me meteen aanspreken één noot gemeen. Stop er roze peper in, en ik ben verkocht. Hoewel ik het moeilijk vind om uit te leggen waarom alles met roze peper een schot in de roos is, ga ik het toch proberen.

Als je van parfum houdt dat een moderne, bijna bruisende noot heeft, dan houd je waarschijnlijk heel erg van roze peper, zonder dat je het doorhebt.

Parfums met roze peper zijn voor mij altijd een schot in de roos

Een geur heeft het of heeft het niet. De X-factor, dat wauw-gevoel. Na jarenlang fanatiek parfums te ontdekken en verzamelen, kwam ik er onlangs achter dat al mijn favorieten één noot gemeen hebben: roze peper.

Waar er vaak naar bloemen, houtsoorten of fruit gekeken wordt, zijn het vaak die kleine dingen die juist het verschil maken. In mijn geval dus roze peper. Die geur is moeilijk te omschrijven: fris en sprankelend , maar ook licht kruidig en peperachtig. Soms fruitig, soms met een vleugje rode bessen. Voor mij ruikt het vooral heel modern. Het geeft een geur precies wat het nodig heeft om opgemerkt te worden.

Mijn favoriete parfums met roze peper

Als je voor roze peper on steroids wil gaan (zou ik zeker aanraden), zijn Pink Pepper van Zielinski & Rozen en Fiery Pink Pepper van Molton Brown de way to go. Roze peper geeft een parfum een sprankelende, licht kruidige kick. Terwijl het tegelijkertijd modern en elegant is.

De meest gebruikte combinatie (om een goede reden) is roze peper en roos. De twee versterken elkaar als geen ander. De roos maakt de peper wat romantischer, de peper maakt de roos wat minder oubollig. Als je van romantische geuren houdt, maar je wil er ook iets ‘stoers’ in, is deze combi perfect.

Lust in Paradise van Ex Nihilo combineert roze peper met pioenroos, wat voor een heerlijk groen-bloemig parfum zorgt. Een ‘in your face’ roos (op goede manier) vind je bij Radical Rose van Matiere Premiere. Rose of No Man’s Land was mijn eerste parfumliefde en nog steeds snap ik waarom: zo zacht, elegant en puur. Wie van een wat uniekere touch houdt, gaat Rose Saltifolia (met ziltig zeewier erin) top vinden.

Geen bloemig of vrouwelijk parfum? Er zijn ook een aantal meer moderne, meer uniseks geuren die naar een hoger niveau getild worden door roze peper. Denk aan Skins x Salle Privee, een houtgeur die door de roze peper alsnog bruisend is. Of 7 van Loewe: een iconische geur die het succes mede dankt aan de roze peper.

De all-time favoriete geuren van de NSMBL-redactie:

Karlijn: “Sinds drie jaar kan ik niet zonder Blue Talisman van Ex Nihilo. Het is voor mij de perfecte mix van fris-modern en krachtig, door noten van akigala wood, musk en ambrofix.”

Ex Nihilo Blue Talisman 50ml – €195

Roos: “Een zwoele, zomerse en vooral unieke geur die je maar twee keer hoeft te sprayen om ‘m de hele dag te ruiken. Je doet dus megalang met deze flacon.”

Mmoire Sur Arize 50ml – €160

geuren parfum redactie
NSMBL, Skins

Emma: “Dit parfum is bloemig maar niet te zoet of fris en brengt een bepaalde zwaarte met zich mee die voor zowel overdag als ’s avonds goed werkt.”

Jo Malone Cologne Intense Red Hibiscus 50ml – €138

Julia: “Het is de perfecte parfum voor iedere dag. Your skin but better (en ook wat sexier).”

Juliette has a Gun Not A Perfume Superdose 100ml – €160

geuren parfum redactie

Meer over parfum:

Meld je nu aan voor de NSMBL NEWS CLUB! 💘

Jij wilt vast nog meer juicy news, handige tips & tricks en hééél veel inspiratie ontvangen... toch?! Elke vrijdag in je mailbox.