Dure tafels en kaviaar: TikTok niet te spreken over VIP-cultuur op Keinemusik
Afgelopen zaterdag trad de populaire dj-act Keinemusik op in Amsterdam, tijdens hun eigen festival in de Tuinen van West. Toch bleek dit festival anders in elkaar te steken dan andere festivals: je kon er namelijk een VIP-tafel boeken.
Het was een drukbezocht festival, want de act heeft de afgelopen jaren furore gemaakt met nummers als Move en Les Gout. Ondanks het typisch Nederlandse zomerweer (lees: stortregen) werd er flink gedanst. En hé, dan is juist de typische pet-met-sjaaltje-look die door Keinemusik geïntroduceerd werd, ideaal.
Keinemusik-festival in Amsterdam
Op zaterdag 5 juli stonden dj’s Adam Port en &ME van het Berlijnse Keinemusik achter de draaitafels van hun eigen festival. Keinemusik maakte furore met hun shows op adembenemende locaties, zoals voor de pyramides van Egypte. Een feest voor het oog, wat als gevolg heeft dat er veel gefilmd word.
Dat film-imago is de laatste maanden een beetje aan ze blijven plakken. Volgens ontevreden bezoekers en kijkers aan de zijlijn is Keinemusik anno 2025 vooral ‘zien en gezien worden’. Dat er ook nuggets met kaviaar te koop waren en je een VIP-tafel kon boeken op het festival, doet daar nog een schepje bovenop.
@loisbodil just two sissies having a blast 🤣 @Amber Celine Wattimena
VIP-tafels van 20.000 euro op Keinemusik Amsterdam
Waar het vooral veel over gaat in de aftertalk op TikTok, zijn de VIP-tafels die je kon boeken op het festival. Volgens velen een move die niet bij festivals past, al zien we zulke dingen steeds meer. Vorig jaar introduceerde No Art Festival (van dezelfde organisator) al table service voor een fikse prijs. En bij DGTL zien we nu dat je backstage tickets kunt kopen. De experience die je voorheen alleen kreeg als je de dj kende, kun je nu dus kopen – en dat is niet goedkoop.
Naar verluidt kostten de VIP-tafels op Keinemusik meer dan 20.000 euro. Dat is aannemelijk, gezien de prijzen op No Art van vorig jaar. Wel krijg je dat gehele bedrag terug in eten en drinken. Hoe dan ook is het een dure festivaldag als je aan een van de tafels zit. “It’s a social experiment at this point”, grapt iemand onder de video van de ietwat treurige tafels.
@catfish2.03 Tables for 30k in Amsterdam #keinemusik #keinemusikamsterdam #keine #keinemusikcrue #keine #amsterdam #tuinenvanwest @Keinemusik
Met deze trucjes ga jij in 2025 goedkoper (of gratis!) naar festivals
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.nsmbl.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2022%2F08%2FScreenshot-33.png)