Mesticia Da Silva
Mesticia Da Silva Events 13 sep 2022
Leestijd: 6 minuten

Emmy Awards 2022: dit zijn de grote winnaars

De 74e Primetime Emmy Awards zitten er weer op en wij hebben de officiële lijst met winnaars van de grootste tv-avond voor je. Benieuwd wie er een Emmy hebben gewonnen? Bekijk de volledige lijst met winnaars hieronder en kijk of je favoriete show of acteur een gouden Emmy mee naar huis heeft genomen.

Heel Hollywood kwam gisteravond bij elkaar om de 74e editie van de Emmy Awards te vieren: dé awardshow voor buitengewone prestaties in de televisie-industrie. Je begrijpt, de spanning zat erin want zo’n prijs wil je winnen.

Emmy Awards 2022: dit zijn de grote winnaars

Om jullie een goed overzicht te geven van de avond, zetten we alle genomineerden van de Emmy Awards per categorie op een rij.

Outstanding Lead Actress in a Drama Series

Winnaar: Zendaya – Euphoria

Jodie Comer – Killing Eve

Laura Linney – Ozark

Melanie Lynskey – Yellowjackets

Sandra Oh – Killing Eve

Reese Witherspoon – The Morning Show

 

Outstanding Lead Actor in a Drama Series

Winnaar: Lee Jung-jae – Squid Game

Jason Bateman – Ozark

Brian Cox – Succession

Bob Odenkirk – Better Call Saul

Adam Scott – Severance

Jeremy Strong – Succession

 

Outstanding Supporting Actor in a Drama Series

Winnaar: Matthew Macfadyen – Succession

Nicholas Braun – Succession

Billy Crudup – The Morning Show

Kieran Culkin – Succession

Park Hae-soo – Squid Game

John Turturro – Severance

Christopher Walken – Severance

Oh Yeong-su – Squid Game

 

Outstanding Supporting Actress in a Drama Series

Winnaar: Julia Garner – Ozark

Patricia Arquette – Severance

Hoyeon Jung – Squid Game

Christina Ricci – Yellowjackets

Rhea Seehorn – Better Call Saul

J. Smith-Cameron – Succession

Sarah Snook – Succession

Sydney Sweeney – Euphoria

 

Outstanding Drama Series

Winnaar: Succession

Yellowjackets

Stranger Things

Squid Game

Severance

Ozark

Euphoria

Better Call Saul

 

Outstanding Writing for a Drama Series

Winnaar: Succession – “All the Bells Say,” Jesse Armstrong

Better Call Saul – “Plan and Execution,” Thomas Schnauz

Ozark – “A Hard Way to Go,” Chris Mundy

Severance – “The We We Are,” Dan Erickson

Squid Game – “One Lucky Day,” Hwang Dong-hyuk

Yellowjackets – “F Sharp,” Jonathan Lisco, Ashley Lyle, and Bart Nickerson

Yellowjackets – “Pilot,” Ashley Lyle and Bart Nickerson

 

Outstanding Comedy Series

Winnaar: Ted Lasso

Abbott Elementary

Barry

Curb Your Enthusiasm

Hacks

The Marvelous Mrs. Maisel

Only Murders in the Building

What We Do in the Shadows

 

Outstanding Lead Actress in a Comedy Series

Winnaar: Jean Smart – Hacks

Rachel Brosnahan – The Marvelous Mrs. Maisel

Quinta Brunson – Abbott Elementary

Kaley Cuoco – The Flight Attendant

Elle Fanning – The Great

Issa Rae – Insecure

 

Outstanding Lead Actor in a Comedy Series

Winnaar: Jason Sudeikis – Ted Lasso

Donald Glover – Atlanta

Bill Hader – Barry

Nicholas Hoult – The Great

Steve Martin – Only Murders in the Building

Martin Short – Only Murders in the Building

 

Outstanding Supporting Actress in a Comedy Series

Winnaar: Sheryl Lee Ralph – Abbott Elementary

Alex Borstein – The Marvelous Mrs. Maisel

Hannah Einbinder – Hacks

Janelle James – Abbott Elementary

Kate McKinnon – Saturday Night Live

Sarah Niles – Ted Lasso

Juno Temple – Ted Lasso

Hannah Waddingham – Ted Lasso

 

Outstanding Supporting Actor in a Comedy Series

Winnaar: Brett Goldstein – Ted Lasso

Anthony Carrigan – Barry

Toheeb Jimoh – Ted Lasso

Nick Mohammed – Ted Lasso

Tony Shalhoub – The Marvelous Mrs. Maisel

Tyler James Williams – Abbott Elementary

Henry Winkler – Barry

Bowen Yang – Saturday Night Live

 

Outstanding Lead Actor in a Limited or Anthology Series or Movie

Winnaar: Michael Keaton – Dopesick

Andrew Garfield – Under the Banner of Heaven

Oscar Isaac – Moon Knight

Colin Firth – The Staircase

Himesh Patel – Station Eleven

Sebastian Stan – Pam and Tommy

 

Outstanding Lead Actress in a Limited or Anthology Series or Movie

Winnaar: Amanda Seyfried – The Dropout

Toni Collette – The Staircase

Julia Garner – Inventing Anna

Lily James – Pam and Tommy

Sarah Paulson – Impeachment: American Crime Story

Margaret Qualley – Maid

 

Outstanding Supporting Actor in a Limited Series

Winnaar: Murray Bartlett – The White Lotus

Jake Lacy – The White Lotus

Will Poulter – Dopesick

Seth Rogen – Pam and Tommy

Peter Sarsgaard – Dopesick

Michael Stuhlbarg – Dopesick

Steve Zahn – The White Lotus

 

Outstanding Supporting Actress in a Limited Series

Winnaar: Jennifer Coolidge – The White Lotus

Connie Britton – The White Lotus

Alexandra Daddario – The White Lotus

Kaitlyn Dever – Dopesick

Natasha Rothwell – The White Lotus

Sydney Sweeney – The White Lotus

Mare Winningham – Dopesick

 

Outstanding Limited or Anthology Series or Movie

Winnaar: The White Lotus

Dopesick

The Dropout

Inventing Anna

Pam and Tommy

Outstanding Writing for a Limited Series or Movie

Winnaar: The White Lotus – Mike White

Dopesick – Danny Strong

The Dropout – Elizabeth Meriwether

Impeachment: American Crime Story – Sarah Burgess

Maid – Molly Smith Metzler

Station Eleven – Patrick Sommerville

 

Outstanding Writing for a Comedy Series

Winnaar: Abbott Elementary – “Pilot,” Quinta Brunson

Barry – “710N,” Duffy Boudreau

Barry – “starting now,” Alec Berg and Bill Hader

Hacks – “The One, the Only,” Lucia Aniello, Paul W. Downs, and Jen Statsky

Only Murders in the Building – “True Crime,” Steve Martin and John Hoffman

Ted Lasso – “No Weddings and a Funeral,” Jane Becke

What We Do in the Shadows – “The Casino”

What We Do in the Shadows – “The Wellness Center”

 

Outstanding Directing for a Limited Series or Movie

Winnaar: The White Lotus – Mike White

Dopesick – Danny Strong

The Dropout – Michael Showalter

The Dropout – Francesca Gregorini

Maid – John Wells

Station Eleven – Hiro Murai

 

Outstanding Directing for a Drama Series

Winnaar: Squid Game – “Red Light, Green Light,” Hwang Dong-hyuk

Ozark – “A Hard Way to Go,” Jason Bateman

Severance – “The We We Are,” Ben Stiller

Succession – “All the Bells Say,” Mark Mylod

Succession – “The Disruption,” Cathy Yan

Succession – “Too Much Birthday,” Lorene Scarfaria

Yellowjackets – “Pilot,” Karen Kusama

 

Outstanding Directing in a Comedy Series

Winnaar: Ted Lasso – “No Weddings and a Funeral,” MJ Delaney

Atlanta – “New Jazz,” Hiro Murai

Barry –  “710N,” Bill Hader

Hacks –  “There Will Be Blood,” Lucia Aniello

The Ms. Pat Show – “Baby Daddy Groundhog Day,” Mary Lou Belli

Only Murders in the Building – “The Boy from 6B,” Cherien Dabis

Only Murders in the Building – “True Crime,” Jamie Babbit

 

Outstanding Competition Program

Winnaar: Lizzo’s Watch Out for the Big Girls

The Amazing Race

Nailed It!

RuPaul’s Drag Race

Top Chef

The Voice

 

Outstanding Variety Talk Series

Winnaar: Last Week Tonight With John Oliver

The Daily Show With Trevor Noah

Jimmy Kimmel Live

Late Night With Seth Meyers

The Late Show With Stephen Colbert

 

Outstanding Variety Sketch Series

Winnaar: Saturday Night Live

A Black Lady Sketch Show

 

Emmy-nominaties zijn bekend: Squid Game en Zendaya schrijven geschiedenis

Meld je nu aan voor de NSMBL NEWS CLUB! 💘

Jij wilt vast nog meer juicy news, handige tips & tricks en hééél veel inspiratie ontvangen.. toch?! Elke donderdag in je mailbox.

Reageer op artikel:
Emmy Awards 2022: dit zijn de grote winnaars
Sluiten