Karlijn van Spankeren
Karlijn van Spankeren Parfum 21 aug 2025
Leestijd: 2 minuten

Goed nieuws voor singles: najaar 2025 staat in teken van ‘dark gourmand’ parfums

Net als met kleding, zijn geuren ook seizoensgebonden. Niet alleen betreft de natuur (denk natte bladeren, ochtenddauw) maar ook wat parfum betreft. Het najaar vraagt toch om een iets andere geurbeleving, maar volgens parfumkenners zet de gourmand-trend van de zomer ook door in de herfst.

Parfums met eetbare noten, ook wel gourmand geuren, zijn booming in 2025. En daar lijkt voorlopig ook nog geen verandering in te komen. Daar zijn alle singles blij mee, want deze geuren zorgen ook voor de meeste aanspraak.

Najaar 2025 staat in teken van ‘dark gourmand’ parfums

Vanille en andere eetbare noten waren dit jaar al ongekend populair. Kijk alleen al naar het succes van Vanilla Powder, dat in no time zelfs iconen als Baccarat Rouge voorbijstreefde. Nu de herfst in aantocht is, maken deze geuren echter een kleine transformatie door: we gaan van luchtig en troostend naar iets donkerder en verleidelijker. Dit is waar de trend dark gourmand om de hoek komt kijken

Dark gourmand tilt klassieke eetbare noten zoals vanille, cacao of koffie naar een dieper niveau door ze te combineren met aardse, kruidige of zelfs rokerige ingrediënten. Het resultaat is een geur die minder suikerzoet is en meer mysterie uitstraalt. Verleidelijk, intens en perfect passend bij de kortere dagen en langere nachten van het seizoen.

De beste dark gourmand geuren op de markt

We zouden NSMBL niet zijn als we niet ook alvast de beste dark gourmand geuren voor je verzamelden. Het nichemerk INITIO staat bekend om z’n diepe, eetbare en mystieke geuren. Maar ook andere huizen weten wel raad met donkere, zwoele noten.

Initio Side Effect 100 ml – €270

Side effect initio
Skins

D.S. & Durga Deep Dark Vanilla Eau de Parfum 50ml – €167

dark gourmand parfum najaar
Skins

Kilian Angels’ Share Eau de Parfum 50ml – €245

Kilian Angels Share
Skins

De all-time favoriete geuren van de NSMBL-redactie:

Karlijn: “Sinds drie jaar kan ik niet zonder Blue Talisman van Ex Nihilo. Het is voor mij de perfecte mix van fris-modern en krachtig, door noten van akigala wood, musk en ambrofix.”

Ex Nihilo Blue Talisman 50ml – €195

Roos: “Een zwoele, zomerse en vooral unieke geur die je maar twee keer hoeft te sprayen om ‘m de hele dag te ruiken. Je doet dus megalang met deze flacon.”

Mmoire Sur Arize 50ml – €160

geuren parfum redactie
NSMBL, Skins

Emma: “Dit parfum is bloemig maar niet te zoet of fris en brengt een bepaalde zwaarte met zich mee die voor zowel overdag als ’s avonds goed werkt.”

Jo Malone Cologne Intense Red Hibiscus 50ml – €138

Julia: “Het is de perfecte parfum voor iedere dag. Your skin but better (en ook wat sexier).”

Juliette has a Gun Not A Perfume Superdose 100ml – €160

geuren parfum redactie

Meer over parfum:

Meld je nu aan voor de NSMBL NEWS CLUB! 💘

Jij wilt vast nog meer juicy news, handige tips & tricks en hééél veel inspiratie ontvangen... toch?! Elke vrijdag in je mailbox.